ÇAY ISLAHI ARAŞTIRMALARI VE ÇAY-KUR PROJE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

10 Kasım 2016 Perşembe

Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ve Üniversite – Sanayi İş Birliğini geliştirmek amaçlı düzenlenen toplantılarımız devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ÇAY-KUR Yetkilileri ve Çay Çalışma Gruplarımızdan 1. Grubumuz olan ‘Çay Islahı Araştırmaları Grubu’  arasında Üniversitemizde gerçekleşen toplantının ardından, bugün de Üniversitemiz proje ekibi ile birlikte ÇAY Araştırma Enstitüsü ve Hayrat Fidanlığına ziyaretlerde bulunduk.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. Ali Bilgin’in başkanlık ettiği toplantılar sırasında ÇAY-KUR ve Üniversitemiz arasında yapılması planlanan ortak proje fikrinin detayları görüşüldü. Verimli geçen toplantıların ardından her iki kurumun yetkilileri de yapılacak olan iş birliğinin, kurumlar arası ilişkileri pekiştirmesinin yanı sıra katma değer üretmek adına da kritik öneme sahip olduğunu belirttiler.

ÇAY-KUR Proje Ekibinden, Sn. Ayhan Haznedar, Sn. Cumhur Turan ve Sn. Pınar Ofluoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Proje Ekibinden, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Sn. Prof.Dr. Fatih Seyis, öğretim üyelerimiz; Doç.Dr. Mustafa Akbulut,  Yrd.Doç.Dr. Keziban Yazıcı, Yrd.Doç.Dr. Yusuf Şavşatlı, ve Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. F.Şaban Beriş’in katılım gösterdiği proje toplantılarımız önümüzdeki günlerde de devam edecektir.