RTEÜ Teknoloji Transfer Ofisinden Teknoloji Transfer Ofisleri Ve Teknokentlere Ziyaret

23 Kasım 2016 Çarşamba

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi olarak, TTO Yöneticimiz ve Koordinatörümüz ile birlikte Ege Bölgesinde bulunan teknoloji transfer ofisleri ve Ar-Ge merkezlerine ziyaretlerde bulunduk.

Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi ekibi olarak, TTO Yöneticisi Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Ali Bilgin, TTO Koordinatörü Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Göktuğ Dalgıç ve TTO Uzmanı Gözde Tüysüz Pamukkale Üniversitesi Teknokent’e, Ege Üniversitesi Teknokent ve Merkezi Araştırma Laboratuvarı’na ziyaretlerde bulundu.

Bilgi alış-verişi ve olası işbirliklerini geliştirmek amaçlı yapılan ziyaret programı kapsamında, ilk olarak Pamukkale Üniversitesi bünyesinde kurulan Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi gezildi. Pamukkale TTO Yürütücüsü Doç.Dr. Necip Atar ve ekibi ile yapılan ve TTO faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantı sonrasında Teknokent bünyesinde kurulan firmalar ziyaret edilerek çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler alındı.

Ziyaret programının ikinci kısmında ise Ege Üniversitesi bünyesinde kurulan EGE MATAL, EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi ve ideEGE Teknoloji Geliştirme Bölgesi ziyaret edildi. EBİLTEM sorumlusu Doç.Dr. Serdal Temel ile TTO faaliyetleri kapsamında yapılan toplantının ardından teknokent firmaları ve Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE MATAL) gezilerek çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, olası işbirliklerinin etkin bir şekilde görüşüldüğü ve bilgi paylaşımının verimli bir şekilde yapıldığı ziyaret programlarına diğer üniversitelerin Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisleri ile devam edecek.